PETEK TEMİZLİĞİ

 

PANEL RADYATÖR TEMİZLİĞİ:

 

Kapalı devre çalışan kalorifer tesisatının içerisinde zamanla çamurlaşma, kir, kireç ve metal parçaları olacağından sıcak suyun sirkülasyonu daha da zorlaşacak ,ısıtma performansı olumsuz seyir izleyecektir. Sonunda kalorifer tesisat borularının çapları daraldığında ,peteklerin kanalları tıkandığında hiç ısıtmayacak olup faturalar olduğundan çok yüksek gelecektir.

 

Peteklerde ısınma sorunu yaşamak istemiyorsanız, 3 yılda bir kombi petek temizliği işlemi yaptırmalısınız. Bu işlem hem ısınmanızı, hem de yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Yeni yöntemler sayesinde petekler yerinden sökülmeden işlem yapılır. Petek Temizleme Makinası ve özel kimyasalların kullanıldığı yöntemle hem peteklerin içi temizlenir, hem de tesisatın içindeki boruların temizlenmesi sağlanır. Özel petek temizleme cihazı kullanıldığından, peteklerin içindeki atıklar, kireç kalıntıları cihazın filtresiyle tutulur ve sistemden tamamen çıkarılır.

 

KOMSER Kombi Teknik Servis olarak doğal gaz petek temizleme servisi  hizmeti vermekteyiz. Deneyimli teknik ekibimiz doğal gaz petek temizliğini teknolojik yöntemleri kullanarak, özel petek temizleme makinesiyle ve petek temizleme kimyasalı ile yapmaktadır.Yukarıda da bahsettiğimiz üzere petek temizliğinde hem cihaz, hem de kimyasalların kullanımı sayesinde petekler temizlenirken, tesisatın içindeki atıklarda dışarıya çıkarılıyor. Bu yöntem sayesinde petekler daha güzel temizlenmiş ve kombinizin ömrü ve çalışma performansı artmış oluyor. Kombi bakımı ve Petek-tesisat temizleme işlemi ile kışa hazırlığınız tamamlanıyor.

 

 Artık komşularınızın ısındığı gibi sizlerde ısınmaya başlayabilirsiniz. Daha az doğal gaz gideriniz olur, petekler evinizi zorlanmadan ısıtmaya başlar. Sizde kışa hazırlanmak, kışın zor durumda kalmamak için hemen samsunkombiservisi.com.tr den servis çağrısı oluşturun yada 05326884686 numaralı hattımızı arayarak randevu alınız. Peteklerinizi yerinden sökmeden zahmetsizce temizleyelim. Kışın soğuklarda en kolay ısınma yöntemi olan kalorifer tesisatınıza bakım yaptırmayı ihmal etmeyin. Kombinin yanında petekleri de  bakımdan geçirin, petek temizliği yaptırın.

 

KOMSER Kombi Teknik Servis in yapacağı çalışma sonunda suyun petekler içinde rahatça dolaşması sağlanır. Peteklerinizin oluşturacağı arızaların önüne geçilmiş olur ve kış mevsiminde %30 a kadar yakıt tasarrufu yapabilirsiniz. 

 

Kombi petek temizliği ile panel radyatörleriniz daha fazla ısınacak ve daha verimli bir sıcaklık hissederek, ödediğiniz paranın boşa gitmediğini göreceksiniz.Bu hizmeti sizlere sunarken  petekler sökülmeden etrafı batırmadan kimyasal ilaçlar yardımıyla yapıyoruz. Doğalgaz petek temizliği uygulamasını biraz daha geliştirerek petek temizleme makinası ve petek temizleme kimyasalı kullanarak profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

 

ALÜMİNYUM PETEK TEMİZLİĞİ:

 

KOMSER Samsun Kombi Teknik Servis tarafından Alüminyum petek temizliği de petek ve tesisat yıkama makinası ile yapılmaktadır. Fakat Kalorifer tesisatında alüminyum peteklerin ayrı bir yeri vardır. Aynı kombi gibi belirli aralıklarla bakımları olmalıdır. İhmal ettiğiniz takdirde kışın ısınmakta çok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Alüminyum petekler kombinizin ısıttığı suyun evinizi ısıtması için sağlıklı bir şekilde görevini yerine getirmelidir. Ne yazık ki suyun sertlik derecesi ve suda ki partüküller nedeniyle zamanla peteklerin içi kireç bağlar, suda ki atıklar alüminyum peteklerin dibinde birikir. Petekler ısıyı iletemez. Kombi boşa çalışır, daha fazla doğal gaz faturası ödersiniz. Komşularınız ısınırken siz peteklerin havasını almak için uğraşırsınız. Her yıl kombi bakımını yaptırdığınız gibi alüminyum peteğinizin bakımını ve gerekli görülürse petek temizliği yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

Petek temizlik uygulamaları  petek cinsi dikkate alınarak  yapılmalıdır ,kimyasal ilaç miktarı ve tesisata uygulanacak basınç buna göre belirlenmelidir. Maksimum verim sağlamak ve kesin çözüme ulaşmak adına, alüminyum petek temizliği yapılırken daha dikkatli olunması gerekmektedir. Alüminyum peteklerde tesisat durumuna bağlı olarak çamurlaşma  çok daha hızlı gerçekleştiğinden temizliğin gecikmesi halinde petek kanalları çok daralacağından sıcaklık  verimi alınabilmesi zor olacaktır .Alüminyum peteklerin kanalları diğer petek cinslerine göre çok daha dar  ve daha hassas olduğu için temizlik periyodu  daha sık olmalıdır.

 

Alüminyum Petek Temizliğini yaptıktan sonra hem daha fazla ısınacaksınız hem de daha az yakıt ücreti ödeyeceksiniz. Alüminyum petek temizliği hizmetini petek temizleme cihazı ve petek temizleme  kimyasalı ile sunuyoruz. Isıtmayan alüminyum petek olursa sökerek temizliğini yapıyoruz.Alüminyum petek temizliği sadece teknik kabiliyet ile gerçekleştirilen bir iş değildir. Gelişen teknolojinin tesisat dünyasına sunduğu petek ve tesisat temizleme makinası ve petek temizleme kimyasalı olmadan Alüminyum petek temizliğinden söz edilemez. Yıllardan beri Alüminyum Petek Temizliğini  kimyasalla yaptığımızdan bir güven sorunu yaşamamaktayız. Alüminyum petek temizliği hizmeti maliyetli olabilir ancak Alüminyum petek temizliğine gereksiz bir hizmet olarak bakmamak gereklidir. Petek kanalları daha dar olduğu için kalınlaşan kir, kireç , metal parçaları ve çamurlaşma  bazı durumlarda peteği sökerek temizlemeyi gerektirmektedir. Gerekli olan bu uygulama ile peteklerin tıkanan kanalları açılacak ve  kapalı devre tesisatta bulunan tabaka kombiye  girmeyecek kalorifer tesisatı, petekler ve kombi daha uzun ömürlü olacaktır. Kışın ısınamamanedeni ile  artan şikayetlerden eser kalmayacak sorun kalıcı olarak çözümlenecek, ısınma performansınız daha da artacaktır.

DÖKÜM PETEK TEMİZLİĞİ :

Döküm petekler yeterince ısınmıyor ise, bazı yerleri ısınıyor bazı yerleri ısınmıyor ise, döküm petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiş demektir. Normal duruma bakacak olursak döküm petek temizliği periyodik olarak en geç 4 yıl içinde  yapılmalıdır. Günümüzde bu petek cinsi çok kullanılmasa da ısıyı fazla tutan, geç soğu yan, kanalları geniş olduğu için tıkanıklık sorunu geç oluşan önemli petek çeşitleri arasında yer alır.

Döküm petek temizliği de bu anlamda diğer petek çeşitlerine göre daha da ha geç yapılabilir. Periyodik olarak geç temizlik durumu ortaya çıkan döküm peteklerin temizliği daha fazla zaman almaktadır. Bakıldığı zaman eskiye oranla müşterilerimizin petek temizliğinin sağladığı artıları görünce periyodik olarak bu hizmeti almaya başladıkları görülür.

Yapılan petek temizliği işlemi ile yakıt tasarrufu sağlayacak, yakıt tüketimi azalacağından cebinizden çıkacak fazla yakıt parası da cebinizde kalacaktır. Döküm petek temizliği yapılırken petek temizleme cihazının basınç gücü yeterli olmalı, normal peteklerde yapılan temizlikten farklı olarak fazlaca sirkülasyon yaptırılmalıdır.

Kombi bakımı yaptırdım ne gerek var petek temizliğine deyip  ihmal ederseniz, petek ve tesisat içerisinde oluşan kir kireç, metal parçaları ve çamur tabakası suyun dolaşımı sırasında kombimizin girişinde dolaşan filtreyi tıkayacak ve hatta özelliğini kaybeden filtre çürüyerek bahsi geçen partüküller kombinizin içinde dolaşabilecektir. Kombi ve petekler entegre çalışmakta olan sistemlerdir.Birinde oluşan tıkanıklık arıza kalorifer tesisatının tamamına yansımaktadır. Mevcut tabloda, kombiyi yüksek ısıda yaksanız bile, petekler ısınmaz. Halbuki döküm petek temizliğinde kullanılan petek temizleme makinesi tesisata bağlanarak, kalorifer tesisatına verilen özel petek kimyasalı sirkülasyon yaptırılarak, peteklerdeki kireç kalıntıları çözülür, atık metallerle birlikte petek temizleme makinesinin filtresi yardımıyla tesisatın dışına çıkarılır.

Bu aşamada temiz su ile peteklerde sürekli sirkülasyon yapılarak peteğin kanallarında derinde kalıntıların temizlenmesi de sağlanmış olacaktır. Bahse konu kalıntılar, petek kanalları çok derin olduğu için temizlenmesi de çok zor olduğundan gerekli zamanın ayrılması gerekmektedir. Yapılan temizlik sonrası döküm peteklerden gelen yüksek sıcaklık ile kışın evinizde sıcak bir ortam oluşturursunuz.

Bu yöntemle atıklar kireç kalıntıları bile tesisattan temizlendiğinden, petek tıkanıklığını hemen yaşamazsınız. Kışı sıcak geçirir, ummadığınız zamanda sorun yaşamaya engel olursunuz. Isınamıyorsanız mutlaka döküm petek temizliği yaptırmalısınız.

 

 PETEK VE TESİSAT TEMİZLİĞİNİZİ YAPTIRIN  

 

                 % 30 A KADAR TASARRUF EDİN 

 

                             ''FATURALARINIZ VE TAMİRAT İŞLEMLERİNİZ CEBİNİZİ YAKMASIN''

 

Samsun Kombi Servisi olarak 22 yıllık teknik servislik tecrübemizi sizlerle paylaşmak için hizmetinizdeyiz. Kombileriniz için  Atakum kombi servisi, ilkadım kombi servisi ve canik kombi servisi ile hizmetinizdeyiz. Garantili petek temizliği.

Amacımız , samsun kombi servisi olarak sizin sorununuz bizim  sorunumuz ilkesiyle hareket ederek , almış olduğumuz eğitimlerin ve deneyimlerimizin ışığında arkamızda güler yüzlü müşteriler bırakmak için en kısa sürede sorununuzu gidererek kıymetli  zamanınızı size ve sevdiklerinize bırakmaktır. 

2021 © Samsun Kombi Servisi