KOMBİ PATLAMALI YANIYOR

Kombi Neden Patlamalı Yanar?

  • Gaz ayarı bozuk olabilir: Bu durumda kombiye gaz ayarı yapılması gerekebilir. Bu işlemi kullanıcı olarak yapamazsınız. İşlemi ancak uzman servis ekibi yapabilir. Yanlış bir ayarlamada sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu nedenle de uzman yardımı alınız.
  • Gaz valfi arızalı olabilir: Kombilerde gaz sisteminde önemi büyük olan parçaların başında gelir. Şebekeden gazı alarak bir kısmını brülöre gönderip yanmanın oluşmasına yardımcı olan parçadır. Arızalanma durumlarında birçok sorun yaşanabilir. Parça arızasında tamir olmaz. Sıfırı ile değişim yapılarak sorun çözümlenir. Bu durumda servis yardımı alınması önerilir.

 

  • Ateşleme elektrotlarının ayarı bozuk olabilir: Ateşleme elektrotları kombinin brülör kısmında yer alır. Ateşlemede önemli parçalardır. İnce uzun çubuk şeklindedir. Ayarı bozuk olduğunda da kombi patlamalı yanabilmektedir. Bu durumda gereken ayarlama yapıldığında sorun çözümlenecektir. Ancak uzman yardımı alınması gerekir.
  • Baca tıkalı olabilir: Kullandığınız kombi çeşidi bacalı ise baca tıkanmış olabilir. Baca tıkalı olduğunda cihazı kesinlikle kullanmamalısınız. Baca tıkandığında temizliği şarttır. Bu uygulamayı da bazı bayilikler ya da itfaiye yapmaktadır.
  • Baca çekişi yetersiz olabilir: Bacalı kombi kullanımında baca çekişi önemlidir. Baca zamanla tıkanabilir veya çekiş gücü yetersiz olabilir. Çekiş gücü yetersiz ve kuvvetli değilse eğer kombi bu sebeple de patlamalı yanabilmektedir. Bu gibi durumlarda baca çekiş kontrolü yapılır, gerekirse temizlik uygulaması yapılır ve sorun çözümlenir. Bu durumda samsunkombiservisi.com.tr den servis çağrısı açtırarak yada KOMSER SAMSUN KOMBİ TEKNİK SERVİS   05326884686 mobil numarasını arayarak uzman yardımı almanız şarttır.

Samsun Kombi Servisi olarak 22 yıllık teknik servislik tecrübemizi sizlerle paylaşmak için hizmetinizdeyiz. Kombileriniz için  Atakum kombi servisi, ilkadım kombi servisi ve canik kombi servisi ile hizmetinizdeyiz. Garantili petek temizliği.

Amacımız , samsun kombi servisi olarak sizin sorununuz bizim  sorunumuz ilkesiyle hareket ederek , almış olduğumuz eğitimlerin ve deneyimlerimizin ışığında arkamızda güler yüzlü müşteriler bırakmak için en kısa sürede sorununuzu gidererek kıymetli  zamanınızı size ve sevdiklerinize bırakmaktır. 

2021 © Samsun Kombi Servisi